آجرنشینی در خبرگزاری فارس

نخستین جشنواره ملی آجرنشینی ویژه نوآفرینی در هنر عمومی و مبلمان شهری با رویکرد ارتقای میراث معنوی و هویت تاریخی بافت پیرامون حرم امام رضا(ع) آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید مصطفی نعمتی در خصوص این جشنواره گفت: در راستای توجه به میراث فرهنگی و بافت تاریخی اطراف حرم مطهر رضوی و بهره‌برداری زائران و مجاوران از فضاهای شهری به‌دنبال کیفیت بخشیدن به این محیط هستیم.

شهردار منطقه ثامن افزود: ایجاد ارتباط بین هنرمندان و نخبگان با کانون‌های مختلف شهری و نگاه نوآورانه برای نصب آثار با ارزش از اهداف دیگر برگزاری این رویداد است.

وی ادامه داد: خلق نشان‌های عملکردی، آثار خیال‌انگیز و مبلمان و تجهیزاتی که مواد اصلی آن‌ها آجر باشد از رویکردهای این جشنواره است.

نعمتی گفت: طراحی بدیع و هنرمندانه و نگاه به هویت تاریخی و میراث معنوی مشهد با نوآفرینی در آثار می‌تواند سرفصل جدیدی را در طراحی مبلمان شهری مبتنی بر زمینه و ارزش‌های فرهنگی تعریف کند.

شهردار منطقه ثامن افزود: در این جشنواره پس از بررسی آثار رسیده، ۵۵ اثر به بخش نمایشگاه و ۳۵ اثر به بخش پایانی برای اجرای نهایی اثر و نصب در فضاهای شهری کار راه می‌یابد.

وی ادامه داد: داوران این رویداد از افراد سرشناس با تخصص های مختلف به بررسی آثار خواهند پرداخت و علاقه‌مندان می‌توانند در وبگاه جشنواره به آدرس www.ajorneshini.com مراجعه و در این جشنواره ثبت نام کنند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *