آجرنشینی در خبرگزاری ایرنا

به گزارش خبرگزاری ایرنا: نخستین جشنواره ملی آجرنشینی ویژه نوآفرینی در هنر عمومی و مبلمان شهری با رویکرد ارتقای میراث معنوی و هویت تاریخی بافت پیرامون حرم امام رضا (ع) آغاز به کار کرد.
شهردار منطقه ثامن مشهد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص این جشنواره گفت: در راستای توجه به میراث فرهنگی و بافت تاریخی اطراف حرم مطهر رضوی و بهره‌برداری زائران و مجاوران از فضاهای شهری به دنبال کیفیت بخشیدن به این محیط هستیم.
سید مصطفی نعمتی افزود: ایجاد ارتباط بین هنرمندان و نخبگان با کانون های مختلف شهری و نگاه نوآورانه برای نصب آثار با ارزش از اهداف دیگر برگزاری این رویداد است.
وی ادامه داد: خلق نشانهای عملکردی، آثار خیال انگیز و مبلمان و تجهیزاتی که مواد اصلی آنها آجر باشد از رویکردهای این جشنواره است.
شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: طراحی بدیع و هنرمندانه و نگاه به هویت تاریخی و میراث معنوی مشهد با نوآفرینی در آثار می تواند سرفصل جدیدی را در طراحی مبلمان شهری مبتنی بر زمینه و ارزش های فرهنگی تعریف کند.
نعمتی افزود: در این جشنواره پس از بررسی آثار رسیده، ۵۵ اثر به بخش نمایشگاه و ۳۵ اثر به بخش پایانی برای اجرای نهایی اثر و نصب در فضاهای شهری کار راه می‌یابد.
وی ادامه داد: داوران این رویداد از افراد سرشناس با تخصص های مختلف به بررسی آثار خواهند پرداخت و علاقه مندان می توانند در وبگاه جشنواره به آدرس www.ajorneshini.com مراجعه و در این جشنواره ثبت نام  کنند.
منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *